Skøyter - Oscar Mathisen-dagboka



Bernt!

Ungarn åpna skøytesesongen onsdag den 25. januar med et løp for yngre klubbmedlemmer i Budapest der Karoly Tatár vant 500 m på 52,9 og Jószef Voith vant 1500 m på 2.53,2. Ungarn var en høyst skøyteaktiv del av dobbeltmonarkiet før krigen og arrangerte bl.a. EM i 1895 og 1909, begge minneverdige for de norske deltakerne. Men de hadde ingen aktivitet under krigen og etter krigen har de bare arrangert ett nasjonalt mesterskap i 1919, ellers ingenting. Kanskje de kommer i gang igjen nå når det er utsikter for internasjonale mesterskap igjen.

I Horten vant den lovende junioren Rolf Backe, som håpa på å ta over etter Strøm-navnebrødrene, en 5000 m på 9.36,2, som var pers med 28,2 sekunder.

I Kristiania hadde KSK klubbløp for junior B på Frogner, og de som skilte seg ut der var to 16-åringer, Bernt Evensen og Armand Carlsen, som gikk i mål på henholdsvis 9.23,5 og 9.30,9 og slo de eldre klubbkameratene sine med 25 sekunder eller mer. Hvis disse to kan holde det gående skal vi se om ikke det allikevel blir råd med å fylle gapet etter Kristian Strøm, Frithjof Paulsen og andre som ser ut til å ha gitt seg. Evensen debuterte på distansen og hadde vel knapt nok hatt sin like som halvmilsdebutant.

På den tredje dagen av stevnet i Garmisch vant østerrikeren Paul Bombig en 5000 m på 9.32,7.

I Chamonix vant Léon Quaglia 1500 m i det franske mesterskapet på 2.45,6 og var dermed mester med 3 distanseseire. De arrangerte ikke noen 10000 m, de syntes vel det var for puslete. I stedet gikk 5 løpere timesløp. Quaglia var helt overlegen der også og tilbakela 28430 meter på den tilmålte timen.

På andre dag av det amerikanske mesterskapet sto kvartmil og 1 mil på programmet for seniorene. Som dagen før krystalliserte Roy McWhirter fra Chicago og Charles Jewtraw fra Lake Placid seg ut som de fremste, og det kunne se ut til at seniortittelen sto mellom dem. De vant hvert sitt løp. Jewtraw tok kvartmilsløpet og McWhirter milløpet. Men Chicago-løperen fikk også tredjeplass på kvartmila og har derfor en snau ledelse foran den siste dagen. Det var ganske god tid i milløpet fordi det lokale forretningslivet hadde slått seg sammen om å sette opp spurtpremier for hver av de 12 rundene.

440 yards finale
1.Charles Jewtraw, Lake Placid 39,0
2.William Murphy, New York
3.Roy McWhirter, Chicago
Uplassert: Russ Wheeler, Montreal, Robert Hearn, Brooklyn
1 mile finale
1.Roy McWhirter 2.49,0
2.Richard Donovan, St. Paul
3.Edward Gloster, Toronto
Uplassert: Fred Buendgen, William Steinmetz og Harry Kaskey, Chicago,
William Murphy og Joe Moore, New York,
Valentine Bialas, Lake Placid,
Charles Gorman, St. John,
Alfred Nuhfur, Cleveland
440 yards junior 12 år
1.Wesley Champagne, Plattsburg 47,6
2.Jack Shea, Lake Placid 
3.Raymond Murray, New York
½ mile junior 16 år
1.Edward Reed, Chicago 1.29,4
2.Lionel Norton, Lake Placid
3.V. Smith, Montreal
½ mile junior 14 år
1.Earl Finch, Lake Placid 1.33
2.Ernest Graves, Saranac Lake
3.William Logan, St. John

Etter andre dag leder McWhirter med 80 poeng foran Jewtraw, 70, Fred Buendgen, Charles Gorman, Murphy og Donovan, 20 og Gloster 10. Sammenlagt junior 16 år: 1. Reed, 50, 2. Olric Green, 30, 3. Norton, 20, 4. O. R. Bloomfield og Smith 10. Junior 14 år: 1. Finch, 60, 2. Graves, 40, 3. Logan og Carlton Parody, 10. Junior 12 år: 1. Shea 50, 2. Champagne og Murray, 30, 4. Irvine Leonard 10.

Sesongstatistikk, de 30 beste på hver distanse

500 m menn
1.Roald Larsen          NOR 44,3 Frogner 18.12.1921
2.Clas Thunberg         FIN 45,8 Kaisaniemi Helsinki 14.1.1922
3.Theodor Pedersen      NOR 46,2 Frogner 18.12.1921
4.Arvo Tuomainen        FIN 46,3 Tampere 1.1.1922
Erling Søberg           NOR 46,3 Hamar 5.1.1922
6.Asser Wallenius       FIN 46,4 Nordre havn Helsinki 5.1.1922
7.Axel Blomqvist        SWE 46,5 Stockholm st 18.1.1922
8.Oskar Olsen           NOR 46,6 Drammen 21.1.1922
9.Julius Skutnabb       FIN 46,7 Nordre havn Helsinki 5.1.1922
Sigurd Syversen         NOR 46,7 Moss 15.1.1922
11.Arne Larsen          NOR 47,1 Frogner 18.12.1921
12.Knut Sundheim        NOR 47,2 Frogner 18.12.1921
Marcus Johannessen      NOR 47,2 Frogner 18.12.1921
Leonard Johannessen     NOR 47,2 Hamar 19.1.1922
15.Harald Halvorsen     NOR 47,3 Frogner 18.12.1921
16.Osman Dieseth        NOR 47,4 Frogner 18.12.1921
Aksel Belewicz          FIN 47,4 Kaisaniemi Helsinki 14.1.1922
18.Martin Sæterhaug     NOR 47,5 Hamar 8.1.1922
19.Ilmari Danska        FIN 47,6 Nordre havn Helsinki 5.1.1922
20.Harald Hermansen     NOR 47,7 Hamar 5.1.1922
21.Johannes Larsen      NOR 47,8 Hamar 5.1.1922
Aksel Nilsen            NOR 47,8 Horten 8.1.1922
Asbjørn Steffensen      NOR 47,8 Drammen 21.1.1922
24.Walter Tverin        FIN 47,9 Kaisaniemi Helsinki 14.1.1922
Rolf Backe              NOR 47,9 Frogner 15.1.1922
Ole Olsen               NOR 47,9 Drammen 21.1.1922
27.Nils Nilsen          NOR 48,0 Hamar 5.1.1922
Ivar Bostén             SWE 48,0 Stockholm st 6.1.1922
29.Erik Wingnér         SWE 48,1 Stockholm st 6.1.1922
Hilmar Engebretsen      NOR 48,1 Frogner 15.1.1922
1000 m menn 
1.Eric Blomgren        SWE 1.39,0 Stockholm st 11.1.1922
2.Axel Blomqvist       SWE 1.41,0 Stockholm st 12.1.1922
3.Erik Wingnér         SWE 1.41,1 Stockholm st 11.1.1922
4.Samuel Carlsson      SWE 1.42,0 Stockholm st 12.1.1922
5.Gustaf Andersson     SWE 1.42,7 Stockholm st 11.1.1922
6.Harry Wahlberg       SWE 1.43,9 Stockholm st 11.1.1922
7.Erik Augustsson      SWE 1.44,9 Stockholm st 11.1.1922
8.Birger Ericsson      SWE 1.45,5 Stockholm st 12.1.1922
9.Henning Westin       SWE 1.46,1 Stockholm st 11.1.1922
10.Emanuel Bergsman    SWE 1.46,8 Stockholm st 12.1.1922
11.Gustaf Wiberg       SWE 1.47,4 Stockholm st 12.1.1922
12.Elis Larsson        SWE 1.47,7 Stockholm st 11.1.1922
13.Eugen Jansson       SWE 1.51,1 Stockholm st 11.1.1922
14.Sven Carlbom        SWE 1.52,0 Stockholm st 11.1.1922
John Ahlstrand         SWE 1.52,0 Stockholm st 12.1.1922
16.Peter Sinnerud      NOR 1.53,0 Hamar 8.1.1922
Sven Kjellström        SWE 1.53,0 Stockholm st 11.1.1922
18.E Nilsson           SWE 1.54,0 Stockholm st 11.1.1922
19.Olof Landgren       SWE 1.54,3 Stockholm st 12.1.1922
20.Amund Wikeby        NOR 1.55,0 Hamar 8.1.1922
21.Walter Grund        GER 1.55,8 Garmisch 24.1.1922
22.Bertil Andersson    SWE 1.56,1 Uppsala 10.1.1922
23.Eugen Freytag       GER 1.56,3 Garmisch 24.1.1922
24.Georg Halvorsen     NOR 1.56,8 Hamar 8.1.1922
25.Algot Rådström      SWE 1.56,9 Stockholm st 11.1.1922
26.Einar Albinsson     SWE 1.57,0 Uppsala 10.1.1922
27.Georg Krumlinde     SWE 1.57,3 Stockholm st 11.1.1922
28.Helmut Kofler       AUT 1.57,6 Garmisch 24.1.1922
29.Sven Larsson        SWE 1.58,0 Stockholm st 11.1.1922
30.Harry Hedly         SWE 1.58,2 Stockholm st 11.1.1922
1500 m menn  
1.Roald Larsen         NOR 2.26,0 Drammen 22.1.1922
2.Ole Olsen            NOR 2.27,0 Drammen 22.1.1922
3.Arvo Tuomainen       FIN 2.30,3 Tampere 1.1.1922
4.Clas Thunberg        FIN 2.30,5 Tampere 22.1.1922
5.Theodor Pedersen     NOR 2.31,3 Frogner 18.12.1921
6.Sigurd Moen          NOR 2.32,1 Drammen 10.1.1922
7.Knut Sundheim        NOR 2.32,4 Drammen 22.1.1922
8.Julius Skutnabb      FIN 2.32,6 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
9.Oskar Olsen          NOR 2.32,8 Drammen 22.1.1922
10.Leonard Johannessen NOR 2.33,3 Hamar 12.1.1922
11.Walter Tverin       FIN 2.33,5 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
12.Asser Wallenius     FIN 2.34,1 Tampere 22.1.1922
13.Asbjørn Steffensen  NOR 2.34,5 Drammen 22.1.1922
14.Sverre Jacobsen     NOR 2.34,8 Hamar 12.1.1922
15.Aksel Belewicz      FIN 2.35,0 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
16.Alfred Johannessen  NOR 2.35,2 Frogner 18.12.1921
Thorstein Eng          NOR 2.35,2 Frogner 18.12.1921
18.Sigurd Syversen     NOR 2.35,3 Frogner 18.12.1921
19.Eric Blomgren       SWE 2.35,4 Stockholm st 15.1.1922
Erling Olsen           NOR 2.35,4 Drammen 22.1.1922
21.Ilmari Danska       FIN 2.35,5 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
22.Harald Halvorsen    NOR 2.35,6 Frogner 18.12.1921
Johan Nilsen           NOR 2.35,6 Dælenenga 1.1.1922
24.Arne Larsen         NOR 2.35,8 Frogner 14.1.1922
25.Jakob Hansen        NOR 2.36,0 Frogner 14.1.1922
Gustaf Andersson       SWE 2.36,0 Stockholm st 15.1.1922
27.Rolf Backe          NOR 2.36,4 Frogner 14.1.1922 
28.Marcus Johannessen  NOR 2.36,5 Frogner 18.12.1921
Harald Belewicz        FIN 2.36,5 Hämeenlinna 8.1.1922
30.Ernst Granstrøm     NOR 2.36,7 Dælenenga 1.1.1922

3000 m menn 
1.Max Tetzner      NED 6.10,0 Groningen 3.12.1921
2.Walter Grund     GER 6.12,8 Garmisch 24.1.1922
3.Jan Harke Bakker NED 6.15,2 Groningen 3.12.1921
4.Eugen Freytag    GER 6.22,3 Garmisch 24.1.1922
5.Hrtl            GER 6.24,2 Garmisch 24.1.1922
6.Arthur Vollstedt GER 6.25,1 Garmisch 24.1.1922
7.Tamme Geertsema  NED 6.27,2 Groningen 3.12.1921
8.Rolf Sthr       GER 6.28,6 Garmisch 24.1.1922
9.Helmut Kofler    AUT 6.33,0 Garmisch 24.1.1922
10.Hlss           GER 6.34,3 Garmisch 24.1.1922
11.B de Boer       NED 6.41,4 Groningen 3.12.1921
12.Harry Krul      NED 6.44,4 Groningen 3.12.1921
13.Otto Klper     GER 6.44,8 Garmisch 24.1.1922
14.Max de Levie    NED 6.52,6 Groningen 3.12.1921
15.Evert van Linge NED 6.55,4 Groningen 3.12.1921
16.Harm Bartelds   NED 6.56,8 Groningen 3.12.1921
17.Hans Tetzner    NED 6.59,2 Groningen 3.12.1921
18.K Stein         GER 7.05,7 Garmisch 24.1.1922
19.W J Duursema    NED 7.06,2 Groningen 3.12.1921
20.Adami           GER 7.08,2 Garmisch 24.1.1922
21.Topp            GER 7.12,8 Garmisch 24.1.1922
22.Hainz           GER 7.15,3 Garmisch 24.1.1922
23.Steinhausen     GER 7.43,0 Garmisch 24.1.1922
5000 m menn 
1.Ole Olsen            NOR 8.49,6 Drammen 22.1.1922
2.Arvo Tuomainen       FIN 9.01,3 Tampere 1.1.1922
3.Sigurd Moen          NOR 9.03,3 Frogner 15.1.1922
4.Roald Larsen         NOR 9.03,8 Frogner 15.1.1922
5.Julius Skutnabb      FIN 9.10,2 Helsinki 1.1.1922
6.Erling Olsen         NOR 9.10,4 Drammen 22.1.1922
7.Clas Thunberg        FIN 9.10,6 Kaisaniemi Helsinki 14.1.1922
8.Theodor Pedersen     NOR 9.14,4 Drammen 22.1.1922
9.Oskar Olsen          NOR 9.14,8 Drammen 22.1.1922
10.Knut Sundheim       NOR 9.20,0 Drammen 22.1.1922
11.Jakob Hansen        NOR 9.20,7 Bislett 24.1.1922
12.Walter Tverin       FIN 9.21,5 Kaisaniemi Helsinki 14.1.1922
13.Bernt Evensen       NOR 9.23,5 Frogner 25.1.1922
14.Asser Wallenius     FIN 9.24,4 Tampere 21.1.1922
15.Waldemar Bergström  FIN 9.24,7 Kaisaniemi Helsinki 14.1.1922
16.Oscar Walvig        NOR 9.25,0 Frogner 18.1.1922
17.Karl Johansson      SWE 9.28,3 Eskilstuna 21.1.1922
18.Platon Ippolitov    RUS 9.29,0 Moskva 14.1.1922
19.Léon Quaglia        FRA 9.30,4 Chamonix 24.1.1922
20.Eric Blomgren       SWE 9.30,8 Stockholm st 15.1.1922
21.Armand Carlsen      NOR 9.30,9 Frogner 25.1.1922
22.Roberts Vithofs     LAT 9.31,0 Tampere 1.1.1922
23.Paul Bombig         AUT 9.32,7 Garmisch 25.1.1922
24.Asbjørn Steffensen  NOR 9.33,0 Drammen 22.1.1922
25.Øivind Martinsen    NOR 9.33,4 Frogner 15.1.1922
26.Gustaf Andersson    SWE 9.33,5 Stockholm st 15.1.1922
27.Ilmari Danska       FIN 9.33,8 Helsinki 1.1.1922
28.Rolf Backe          NOR 9.36,2 Horten 25.1.1925
29.Mikal Mikkelsen     NOR 9.36,3 Hamar 22.1.1922
30.Fredrik Mikkelsen   NOR 9.37,5 Hamar 22.1.1922
10000 m menn 
1.Ole Olsen               NOR 18.00,2 Frogner 14.1.1922
2.Waldemar Bergström      FIN 18.37,2 Nordre havn Helsinki 5.1.192 2
3.Arvo Tuomainen          FIN 18.38,0 Tampere .12.1921
4.Erling Olsen            NOR 18.43,3 Frogner 14.1.1922
5.Sigurd Moen             NOR 18.47,9 Frogner 14.1.1922
6.Roald Larsen            NOR 18.49,5 Frogner 14.1.1922
7.Julius Skutnabb         FIN 18.56,3 Tampere 22.1.1922
8.Theodor Pedersen        NOR 19.01,1 Frogner 14.1.1922
9.Eric Blomgren           SWE 19.14,8 Stockholms st 14.1.1922
10.Clas Thunberg          FIN 19.18,2 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
11.Walter Tverin          FIN 19.21,2 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
12.Roberts Vithofs        LAT 19.28,8 Nordre havn Helsinki 5.1.1922
13.ivind Martinsen       NOR 19.29,8 Frogner 14.1.1922
14.Jakov Melnikov         RUS 19.32,5 Moskva 15.1.1922
15.Asser Wallenius        FIN 19.33,5 Tampere 22.1.1922
16.Ilmari Danska          FIN 19.34,3 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
17.Alfred Johannessen     NOR 19.38,3 Frogner 14.1.1922
18.Platon Ippolitov       RUS 19.39,3 Moskva 15.1.1922
19.Oskar Olsen            NOR 19.40,3 Frogner 14.1.1922
20.Johan Nilsen           NOR 19.41,5 Frogner 14.1.1922
21.Knut Sundheim          NOR 19.41,6 Frogner 14.1.1922
22.Alfred Jokinen         FIN 19.49,6 Nordre havn Helsinki 5.1.1922
23.Karl Johansson         SWE 19.54,0 Eskilstuna 22.1.1922
24.Harald Belewicz        FIN 20.03,8 Tampere 22.1.1922
25.Gustaf Andersson       SWE 20.03,9 Stockholms st 14.1.1922
26.Asbjørn Steffensen     NOR 20.06,8 Drammen 21.1.1922
27.Christfried Burmeister EST 20.10,3 Tallinn 21.1.1922
28.Toivo Ovaska           FIN 20.15,5 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922
29.Erkki Salminen         FIN 20.16,2 Tampere 22.1.1922
30.Alexander Alexejeff    FIN 20.19,0 Kaisaniemi Helsinki 15.1.1922

Gjeldende adelskalender

1.Oscar Mathisen            NOR 43,3-2.17,4-8.36,3-17.22,6 192,860
2.Harald Strøm              NOR 45,6-2.24,7-8.27,7-17.32,8 197,153
3.Kristian Strøm            NOR 44,7-2.21,7-8.33,7-17.59,6 197,283
4.Vasilij Ippolitov         RUS 45,4-2.22,2-8.41,6-17.35,5 197,735
5.Clas Thunberg             FIN 44,3-2.23,2-8.44,9-18.15,0 199,273
6.Nikolaj Strunnikov        RUS 45,1-2.23,8-8.42,9-17.59,8 199,313
7.Thomas Bohrer             AUT 44,8-2.23,8-8.51,0-17.51,0 199,383
8.Peder Østlund             NOR 45,2-2.22,6-8.51,8-17.50,6 199,443
9.Ole Olsen                 NOR 46,1-2.25,6-8.40,0-17.38,7 199,568
10.Ole Mamen                NOR 46,0-2.26,1-8.37,0-17.50,3 199,915
11.Roald Larsen             NOR 44,3-2.25,8-8.47,4-18.10,6 200,160
12.Arvo Tuomainen           FIN 45,0-2.25,6-8.42,9-18.16,1 200,628
13.Jakov Melnikov           RUS 46,1-2.25,8-8.45,2-17.48,7 200,655
14.Martin Sæterhaug         NOR 45,2-2.23,4-8.52,1-18.28,6 201,640
15.Julius Skutnabb          FIN 46,2-2.25,7-8.46,0-18.06,8 201,707
16.Moje Öholm               SWE 44,8-2.23,6-9.01,2-18.24,0 201,987
17.Frithjof Paulsen         NOR 46,9-2.26,0-8.40,7-18.09,3 202,102
18.Henning Olsen            NOR 44,9-2.25,0-8.53,9-18.30,3 202,138
19.Sverre Aune              NOR 46,9-2.27,8-8.33,8-18.12,0 202,147
20.Gunnar Strömstén         FIN 46,2-2.25,4-8.53,3-18.04,0 202,197
21.Jaap Eden                NED 48,2-2.25,4-8.37,6-17.56,0 202,227
22.Eric Blomgren            SWE 46,3-2.28,1-8.48,2-18.01,8 202,577
23.Johan Schwartz           NOR 46,6-2.26,0-8.51,2-18.09,4 202,857
24.Platon Ippolitov         RUS 47,2-2.27,2-8.44,2-18.08,0 203,087
25.Rudolf Gundersen         NOR 44,8-2.26,6-8.54,0-18.41,0 203,117
26.Sigurd Mathisen          NOR 44,4-2.26,2-9.05,2-18.35,2 203,413
27.Trygve Lundgreen         NOR 46,6-2.27,3-8.52,5-18.15,3 203,715
28.Julius Seyler            GER 46,2-2.27,6-9.02,0-18.05,0 203,850
29.Bjarne Frang             NOR 44,3-2.24,4-9.10,9-18.47,7 203,908
30.Walter Tverin            FIN 45,8-2.28,5-8.57,5-18.23,6 204.230
31.Theodor Pedersen         NOR 45,9-2.26,9-8.52,9-18.44,1 204,362
32.Bobby McLean             USA 43,7-2.28,2-8.53,7-19.19,4 204,440
33.Väinö Wickström          FIN 46,2-2.27,3-9.00,4-18.25,3 204,605
34.Otto Andersson           SWE 46,8-2.26,9-8.53,4-18.31,8 204,697
35.Antti Wiklund            FIN 47,4-2.24,2-9.01,4-18.24,0 204,807
36.Sigurd Moen              NOR 47,6-2.30,6-8.46,9-18.07,0 204,850
37.Olav Olsen               NOR 46,6-2.29,1-9.00,3-18.12,5 204,955
38.Arne Schrey              FIN 45,4-2.24,4-9.07,6-18.55,2 205,053
39.Waldemar Bergström       FIN 48,0-2.31,1-8.45,5-18.06,1 205,222
40.Sigurd Syversen          NOR 45,4-2.28,4-9.00,0-18.51,9 205,462
41.Franz F. Wathén          FIN 46,2-2.27,8-8.58,0-18.44,0 205,467 
42.Nikita Najdenov          RUS 47,7-2.29,3-8.56,8-18.09,1 205,602
43.Vladimir Kalinin         RUS 45,2-2.28,8-9.04,2-18.51,0 205,770
44.Petrus Axelson           SWE 47,2-2.29,0-8.56,2-18.29,3 205,952
45.Rolf Reiersen            NOR 45,8-2.28,6-8.57,6-19.00,2 206,103
46.Axel Blomqvist           SWE 45,2-2.30,7-9.10,1-18.34,0 206,143
47.Stener Johannessen       NOR 48,0-2.28,3-8.58,9-18.16,8 206,163
48.Ernst Cederlöf           SWE 47,2-2.28,2-9.06,6-18.18,2 206,170
49.Magnus Johansen          NOR 47,6-2.28,6-8.54,0-18.36,8 206,373
50.Oluf Steen               NOR 46,0-2.30,6-8.58,8-18.47,4 206,450
Oskar Olsen NOR 44,9-2.30,4-9.17,1-18.37,2 206,603
Hans Trygve Hansen NOR 46,9-2.30,2-8.56,2-18.51,0 207,137
Gustav Gulbrandsen NOR 46,9-2.29,8-9.03,9-18.43,9 207,418
Axel Lindholm FIN 47,1-2.30,2-9.13,0-19.02,0 209,567
Arvo Jalovaara FIN 49,1-2.30,8-9.03,5-18.35,0 209,467
Alfred Strömstén FIN 49,3-2.34,8-9.09,8-18.41,4 211,950
Gösta Strömstén FIN 50,0-2.34,8-9.17,1-18.58,9 214,255
Ilmari Danska FIN 47,3-2.31,7-9.18,3-19.10,0 211,197
Aksel Belewicz FIN 45,2-2.27,6-9.05,9-19.17,9 206,885
Eugen Berntzen NOR 46,4-2.31,6-9.20,0-19.34,1 211,638
Gustaf Wiberg SWE 46,6-2.31,5-9.09,2-19.05,8 209,310
Knut Sundheim NOR 46,9-2.30,8-9.04,9-18.53,0 208,307
Harald Halvorsen NOR 47,3-2.32,6-9.30,3-19.22,2 213,307
Rolv Hellum NOR 49,1-2.36,3-9.00,5-21.53,7 220,935
Rolv Gihle NOR 48,7-2.38,6-9.23,9-20.01,0 218,007
Erling Olsen NOR 48,2-2.31,0-9.09,6-18.31,3 209,058
Asbjørn Steffensen NOR 47,1-2.30,3-9.14,5-20.06,8 212,990
Asser Wallenius FIN 46,4-2.34,1-9.24,4-19.33,5 212,882
Osman Dieseth NOR 47,2-2.34,6-9.20,3
Nikolaj Ivanov RUS 49,8-2.31,0-9.08,0-18.23,4 210,103
Vasilij Trofimov RUS 48,2
Bror Ravander FIN 48,6-2.33,2-9.16,0-18.28,4 210,687
Joachim Kurtén FIN 47,3-2.32,4-9.25,6-19.32,2 213,270
Hjalmar Tuomi FIN 49,5-2.36,8-9.15,6-18.47,7 213,712
Bernt Evensen NOR 50,8-2.36,8-9.23,5
Ragnvald Olsen NOR 49,5-2.39,1-9.39,6
Johan Nilsen NOR 46,0-2.29,7-9.11,2-19.17,9 208,915
Trygve Barø NOR 60,6
Aksel Nilsen NOR 46,3-2.30,8-9.41,2
Armand Carlsen NOR 50,9-2.38,5-9.30,9
Ernst Granstrøm NOR 47,8-2.33,5-9.35,0-20.00,3 216,482
Bertel Backman FIN 53,5-2.52,4-10.29,0
Uuno Pietilä FIN 56,3-2.54,2-10.09,6
Wollert Nygren NOR 53,9-2.59,4
Einar Hagen NOR 55,2-2.59,1
Ivar Ballangrud NOR 57,3-3.12,1
Lauri Helander FIN 46,5-2.28,6-9.39,5-20.09,0 214,433
Jakob Enge Hansen NOR 47,8-2.33,5-9.20,7
Marcus Johannessen NOR 47,2-2.32,9-9.28,1-19.54,4 214,697
Arne Larsen NOR 47,1-2.35,8-10.28,4
Dagfinn Elnæs NOR 48,2-2.34,9-9.41,6
Carsten Christensen NOR 51,7
Kolbjørn Andersen NOR 56,3-3.05,3
Erling Søberg NOR 46,3-2.33,0-9.31,8-20.31,0 216,030
Gustaf Andersson SWE 49,0-2.36,0-9.33,5-20.03,9 218,543
Toivo Ovaska FIN 49,2-2.40,7-9.49,1-20.15,5 222,452
Fredrik Mikkelsen NOR 51,1-2.39,1
Sverre Jacobsen NOR 47,6-2.34,4-9.32,0
Leonard Johannessen NOR 47,2-2.33,9-9.47,4
Rolf Backe NOR 47,9-2.36,4-9.36,2
Harald Belewicz FIN 48,5-2.37,8-9.34,0-20.03,8 218,690